Ugrás a tartalomra

Egészségügyi Technológiaértékelési és Farmakoökonómiai Kutatóközpont

Az Egészségügyi Technológiaértékelési és Farmakoökonómiai Kutatóközpont 2018 novemberében alakult azzal a céllal, hogy az egészségügyi technológiaértékelés, egészség-gazdaságtan és egészségügyben keletkező adatvagyon felhasználás területein elemzési és módszertani kutatásokat végezzen továbbá, hogy a Pécsi Tudományegyetem szervezeti egységeivel együttműködésben szakmai támogató tevékenységet biztosítson az Egyetem számára.

A TP projektben szakmai tevékenységeinket a Multidiszciplináris Adattudományi és Elemző Központ (MATEK) keretein belül végezzük. Munkatársaink és a központ egyik fő kutatási területe az egészségügyi adatelemzés, mely során az egészségügyi kimenetelek valós-életbeli adatok (RWD) alapján történő mérésére, elemzésére és ehhez kapcsolódó módszertan fejlesztésére kerül sor. A másik jelentős kutatási területünk az egészség-gazdaságtani elemzés, mely során a központ az egészségügyi technológiák egészségpolitikai döntéshozatal támogatására, országos közfinanszírozási vagy kórházi beruházási szinteken történő elemzésén túl a módszertani fejlesztésekben és szakmapolitikai kutatásokban vállalunk szerepet.

Egy csepp vér a megfelelő immunműködésért

A Pécsi Tudományegyetem PTE Gyógyszerésztudományi Karának szakemberei a Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpontban (SzKK) végzett munkájukkal áttörést értek el az immunológiai vizsgálatok területén. Az SzKK munkatársai az elmúlt időszakban egy olyan platform fejlesztésén dolgoztak, amely jelentős előrelépést jelent az egészségügyi diagnosztikában, különösen a korai szűrővizsgálatok területén.

Zemplényi Antal Tamás

Zemplényi Antal (MSc, PhD) közgazdász és okleveles egészségpolitikai szakértő. 2016-ban szerzett PhD fokozatot egészséggazdaságtan témakörben. 2007-2018 között a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központjának gazdálkodását irányította.

Kovács Sándor

Kovács Sándor biológus mester diplomáját 2006-ban a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetemen szerezte, amit molekuláris növénybiológia szakirányú képzéssel egészített ki.