Ugrás a tartalomra

Hidrogén-technológiai Kutató és Fejlesztő Központ

A kutatócsoport célja, hogy olyan elektronikai (tüzelőanyag-cella üzemegyensúlyi) egységeket fejlesszen, amelyek speciálisan tüzelőanyag-cellás alkalmazáshoz készültek, és így hatékonyabb megoldást nyújtanak, mint az adott területen jelenleg alkalmazott eszközök. 

A környezeti fenntarthatósági vonatkozású kutatások egyik iránya az elhasználódott hidrogéntechnológiai berendezések összetevőinek – pl. az értékes platina katalizátornak – a visszanyerése újrahasznosítás céljából, másik ága pedig a hidrogén alapú és konkurens technológiákra alapuló energiatermelési-, tárolási és szállítási forgatókönyvek teljes életciklus-elemzésre támaszkodó környezeti hatásvizsgálata.

A kutatások kiterjednek a légi és szárazföldi mobilitási alkalmazásokra is, pl. hidrogénüzemű egyedi, személyszállításra alkalmas jármű megépítésére.

 

Lente Gábor

Dr. Lente Gábor az MTA doktora, egyetemi tanár, intézetigazgató, tanszékvezető a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar Kémiai Intézet, Fizikai Kémia és Anyagtudomány Tanszéken. Főbb kutatási területei: matematikai rekciókinetika, a sztochasztikus kinetika alkalmazásai.

Vér Csaba

Vér Csaba tudományos segédmunkatárs a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kar Dékáni Hivatalában.

Kovács János

Dr. habil. Kovács János egyetemi tanár a PTE TTK FFI Földtani és Meteorológiai tanszékének valamint a PTE Szentágothai Kutatóközpont Geoanalitikai divíziójának vezetője. A témavezető kutatásait kezdetekben főleg üledékföldtani vizsgálatokban végezte.